fbpx

PORTEKİZ

portekizz

Portekiz Golden Visa Programı

Portekiz oturum izin programı 2012 Ekim ayından itibaren kanunla düzenlenerek yürürlüğe girmiştir.

Bu kanun çerçevesinde dış yatırımcıların Sermaye aktarımı, gayrimenkul alımı veya Portekizde iş olanakları yaratacak ticari kuruluşlar kurması hedeflenmiştir.

Bu program çerçevesinde 5 yılın sonunda süresiz oturum, çalışma, eğitim görme ve vizesiz olarak schengen ülkelerinde seyahat olanağı sunulmaktadır

Yatırımcı önce 1 yıl sonrası 3. Yıl tekrar oturum iznine, 5.yıl sonunda ise kalıcı oturum iznine başvurabilir. 6.yıl sonunda vatandaşlık başvurusu yapma imkanı vardır.

 • ADIM1

  Öncelikle katılımcıların pasaportlarının ön sayfalarının fotokopilerinin ön onay için tarafımıza gönderilmesi. Başvurunuzun işleme konulması için hizmet bedelimizin ödenmesi.

 • ADIM2

  Checklist halinde doldurulması gereken evrak listesi evraklarla ilgili bilgi verilmesi ve yardımcı olunması.İlgili dökümanların Portekiz konsolosluğunca yasal işlem görmesi amacıyla tarafımızca tüm evrakların Portekizceye tercüme ettirilmesi.

 • ADIM3

  Yatırımcının konut alımı amacıyla Portekize seyahati. Seyahat esnasında yatırımcı göçmen bürosunu ziyaret ederek parmak izi, biyometrik resim verilmesi ve diğer işlemlerin yerine getirilmesi.

 • ADIM4

  Yatırımcı Türkiye'ye geri döndüğünde gayrimenkul un alımı için Portekiz'de açılacak kendi hesabına havaleyi gerçekleştirmesi.

 • ADIM5

  Gayrimenkul alımının ve tapu işleminin bitirilmesini müteakip( genelde 3-5 gün almaktadır), oturum izin harçlarının yatırılması ve oturum izni için başvurunun yapılması.

 • ADIM6

  Oturum izni başvurusunu müteakip göçmen bürosunun onaylaması ( 3-4 hafta almaktadır).

 • ADIM7

  İşlemlere dair vergi yatmasını müteakip , göçmen bürosunun oturum izin kartlarının basılması ( 3-4 hafta). Kartların basılmasını müteakip temsilcimizin kurye ile teslim alması ve akabinde tarafımızca sizlere ulaştırılması.

 • ADIM8

  Kalıcı oturum izni için her yıl 1 hafta olmak üzere 5 yıl boyunca Portekize seyahatiniz gerekmektedir.

*Yukarıdaki bilgilendirmelerin ortalama süreler olduğunu ve yatırımcı düzeyinde farklılık gösterebileceğini belirtiriz.